Uncategorized

marketingowy-harpagan.pl

W jubilerstwie mamy sporo marek. Co je łączy? Po pierwsze surowce, jakie wykorzystują do produkcji jubilerskich linii, a także czym dodatkami je zdobią. Teraz skupimy się na te drugie. Skategoryzujemy je i krótko opiszemy.

Syntetyczne kamienie – pozostają najczęściej wytwarzane minii ołowiowej, a dokładnej ze szkła ołowiowego. Designerzy często używają go w platerowanych modelach srebrnej biżuterii. Szkło kryształowe jest przede wszystkim charakteryzuje się wysokim współczynnikiem rozszczepiania światła. Jest również nieznacznie cięższe od szkła nam znanego. Głównym producentem tego materiału pozostaje zachodnia marka Swarovski.

Cyrkonia |to} kolejny z reguły wykorzystywany element ozdobny. Ten kamień tworzy się w pełni sztucznie. Jest niezwykle gęsta, ponadto można ją dowolnie barwić. W branży złotniczej ta imitacja diamentu popularny jest krótko, powstaje w bardzo wysokiej temperaturze. Cóż, podstawową zaletą pozostaje niewysoka wartość.

Szlachetne Kamienie to najcenniejsze z rodziny kamieni wzbogacających biżuterię. Wyróżniamy ich w naturze całkiem wiele. Jednak w tym wpisie skupimy się na tych najpopularniejszych.

Szmaragdy {to| droższa wersja minerału – berylu. Dla laików, to ten zielony. Znajduje Uznanie jubilerów i kolekcjonujących kamienie. Jest niezwykle gęsty oraz łupliwy.

Rubiny są prawie najcenniejszym kamieniem, co więcej przynależą do rodziny korundów. Słynnąe swojej twardości 9/10, najbardziej rozpowszechnione rubiny pozostają krwiste w takich kamieniach często można zauważyć rozszczepienie kolorystycznej tonacji.

Szafiry – kamienie te niezmiennie są bardzo popularne w przemyśle jubilerskim. Identycznie jak szafiry należą do gatunku korundów. Najczęściej są niebieskie. Znaczna ilość producentów produkuje go chemicznie.

Diamenty na ich temat możemy opowiadać dość długo. Są najmniej sprężyste z naturalnych materiałów oraz zarazem najwięcej warte.

Omówiliśmy najpopularniejsze materiały używane do wzbogacania biżuterii. Choć, że wyróżniamy ich świecie zdecydowanie więcej.

Marketingowy Harpagan

Możliwość komentowania marketingowy-harpagan.pl została wyłączona